قالب وبلاگ
زبان انگلیسی : اصول یادگیری تدریس ترجمه
ENGLISH LANGUAGE LEARNING ,TEACHING AND TRANSLATION  
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

مرجع آموزش زبان ایرانیان

برای ورود به این سایت کلیک کنید ...

[ سه شنبه 27 تیر1391 ] [ 11:32 ] [ عضو هیات علمی ]
Learning English as a Foreign Language for Dummies


  Phonics for DummiesIdiomatic American English

Grammar Essentials For Dummiesمنبع :


http://www.englishenglish.blogfa.com/

[ شنبه 20 خرداد1391 ] [ 18:20 ] [ عضو هیات علمی ]
[ جمعه 25 فروردین1391 ] [ 11:37 ] [ عضو هیات علمی ]

"English in 20 minutes" is a complete course that bases the accumulation of knowledge on ALL four essential elements in learning a language: Listening, Conversation, Writing and Reading. You begin with some easy steps, such as intoducing yourself or looking for new information and you move on to actually having a vocabulary for sustaining your point of view, which is obviously the only way to persuade others to share it. Is easy to remember what you have learned because you learn a little everyday by having relevant conversations.

Download CD 1 (Size: 6.8MB)        Download CD 2 (Size: 10.4MB)

Download CD 3 (Size: 9.9MB)        ِDownload CD 4 (Size: 12.7MB)

ِDownload CD 5 (Size: 11.7MB)      Download CD 6 (Size: 12.9MB)

[ یکشنبه 18 مهر1389 ] [ 0:33 ] [ عضو هیات علمی ]
[ یکشنبه 18 مهر1389 ] [ 0:30 ] [ عضو هیات علمی ]
[ شنبه 17 مهر1389 ] [ 22:55 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 22 شهریور1389 ] [ 23:49 ] [ عضو هیات علمی ]

 شازده کوچولو نوشته آنتوان سنت اگزوپری  به عنوان محبوب ترین کتاب قرن گذشته شناخته شد. روایتگر اصلی کتاب “ریچارد گر” است.  فایل زیپ شامل 16 فایل صوتی و ای بوک مصور، همگی به زبان انگلیسی است و اگر جزو کسانی هستید که عادت به شنیدن شازده کوچولو با صدای شاملو بزرگ رو دارید، مطمئن باشید شاید این کتاب بیشتر هم به شما بچسبه ! ;)

Download کتاب را از اینجا دانلود کنید.

ترجمه این کتاب با صدای احمد شاملو

[ یکشنبه 14 شهریور1389 ] [ 1:27 ] [ عضو هیات علمی ]
[ شنبه 13 شهریور1389 ] [ 13:29 ] [ عضو هیات علمی ]
[ شنبه 13 شهریور1389 ] [ 13:25 ] [ عضو هیات علمی ]
[ جمعه 12 شهریور1389 ] [ 18:52 ] [ عضو هیات علمی ]
[ جمعه 5 شهریور1389 ] [ 23:48 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 11 مرداد1389 ] [ 11:6 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 11 مرداد1389 ] [ 11:4 ] [ عضو هیات علمی ]
[ پنجشنبه 27 خرداد1389 ] [ 14:35 ] [ عضو هیات علمی ]

 کتابی برای روان خوانی زبان انگلیسی

Effortless English - The Key To Excellent Speaking

PDF & MP3 | 10 MB
http://hotfile.com/dl/15784954/f72e1fc/The_Key_To_Excellent_Speaking.rar.html
[ یکشنبه 17 آبان1388 ] [ 21:24 ] [ عضو هیات علمی ]
[ پنجشنبه 14 آبان1388 ] [ 10:27 ] [ عضو هیات علمی ]

انتشارات سنت جروم (مستقر در انگلستان) به تازگی نشریه ای جدید را به فهرست انتشاراتی خویش در باب مطالعات ترجمه افزود. این دوفصلنامه (مارس و سپتامبر)، اختصاصا به بحث تربیت مترجم شفاهی و کتبی می پردازد و فحوای آن مطمح نظر محافل ترجمه در ایران است.

عنوان نشریه به لاتین عبارت است از (The Interpreter and Translator Trainer (ITT و به فارسی «تربیت مترجم شفاهی و مکتوب». سطح علمی نشریه بالاست و مقالات آن از خوان داوری بین المللی می گذرند. این نشریه بنا دارد از منظری تخصصی به بررسی تربیت مترجم شفاهی و مکتوب بپردازد. دغدغه های علمی این نشریه هم همان هایی است که در این سال های اخیر بازار داغی در محافل دانشگاهی و غیردانشگاهی ترجمه در ایران داشته است: طراحی دوره های دانشگاهی،  طراحی دروس دانشگاهی، بحث کارآمدی در ترجمه شفاهی و مکتوب، رویکردهای تدریس و یادگیری، روش ها و فنون ترجمه، منابع یادگیری و تدریس و بالاخره ارزیابی و ارایه گواهی نامه ترجمه.

گفتنی اینکه نشریه فوق علاوه بر درج مقالات و بررسی کتاب که معمول همه نشریات است، ویژه نامه ای نیز حاوی گزارش دوره های ترجمه در دنیا، بحث و جدل اساتید درباره رویکردها و روش های خاصی از ترجمه، مصاحبه با اساتید ترجمه، بررسی جدیدترین نرم افزارها و سخت افزارهای مطالعات ترجمه، گزارش آخرین رویدادها و پروژه های ترجمه و نیز خلاصه آخرین رساله های دکترای با موضوع تربیت مترجم مکتوب و شفاهی می باشد، یعنی چیزی شبیه همین نشریه «مترجم» خودمان که در مشهد به سردبیری دکتر خزاعی فر منتشر می شود.

با این تفصیل، نشریه فوق را باید بهترین فرصت برای معرفی دیدگاه ها و رویدادهای مطالعات ترجمه در ایران بدانیم.  سنت ترجمه ایرانی آنچنان که باید شناخته شده نیست. باید قدر این فرصت بدانیم بلکه این نشریه زمینه معرفی چهره مطالعات ترجمه در ایران شود.

نکته نغز دیگر اینکه این نشریه بنا دارد ترجمه مقالات سترگ در زمینه تربیت مترجم را که به زبانی غیر از انگلیسی است در این نشریه درج کند.

«تربیت مترجم شفاهی و مکتوب» به سردبیری دوروثی کلی (Dorothy Kelly)‌ و کترین وی (Catherine Way)‌ از دانشگاه غرناطه اسپانیا منتشر می شود و در شورای تحریریه آن نام های شناخته شده ای چون استوارت کمپبل (Stuart Campbell)، دوروثی کنی (Dorothy Kenny) (با سردبیر اشتباه نشود)، باربرا موشر مرسر (Barbara Moser-Mercer)، جرمی ماندی (Jeremy Munday) و کریسشن نورد (Christiane Nord) به چشم می خورند.

شماره نخست این نشریه همین ماه بیرون آمد و از جمله حاوی مقالات زیر بود:

- آیا نظریه ترجمه به درد تربیت مترجم می خورد؟ (ماریان لدرر)
- روند اقتصادی و توسعه در صنعت ترجمه و ارتباط آن با تربیت مترجم (مائیو اولوهان)
- تربیت مترجم با رویکرد TQM و توازن نیازها و مسوولیت های اهالی امر (مرحوم مصطفی گبر)
- تقویت فرایند ذهن در تربیت مترجم شفاهی (چوتا فونایاما)


[ دوشنبه 11 آبان1388 ] [ 15:46 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 11 آبان1388 ] [ 14:57 ] [ عضو هیات علمی ]

 دایره‌ی لغات زبان انگلیسی‌تان چطور است؟ خوب، خیلی خوب، یا فوق‌العاده؟ جواب‌تان به این سوال هر چه باشد، این کتاب فقط به درد شما می‌خورد. کسانی که دایره‌ی لغات انگلیسی‌شان بین خوب تا خیلی خوب است، با این کتاب می‌توانند آن را گسترش دهند و فوق‌العاده اش کنند. هر مدخل این فرهنگ لغات با حداقل دو جمله به کار رفته است تا طرز استفاده از آن لغات را  در گفتار و یا نوشتار نیز فرابگیرید. به علاوه مترادف‌های هر کلمه و انواع صرف آن‌‌ها در زمان‌های ماضی و مضارع (در مورد افعال) نیز قید شده‌اند، و خیلی چیزهای دیگر...

 

این کتاب در قطع پی‌دی‌اف و 400 صفحه در حدود یک و نیم مگابایت حجم دارد و در صورتی که به انگلیسی خود اهمیت می دهید، کافی است click کنید

...
[ شنبه 25 مهر1388 ] [ 10:57 ] [ عضو هیات علمی ]
دانلود فرهنگ لغت

کلیک کنید

دانلود مجلات

کلیک کنید

دانلود کتاب

 کلیک کنید

 

[ جمعه 24 مهر1388 ] [ 8:57 ] [ عضو هیات علمی ]
[ یکشنبه 20 بهمن1387 ] [ 11:28 ] [ عضو هیات علمی ]

Professor Henry Widdowson's collection of papers covers a range of theoretical and practical aspects of communicative language teaching

In recent years there has been growing recognition of Professor Widdowson's major contribution to the study of communicative language teaching. This collection of papers, published together for the first time, shows the development of Widdowson's thinking. The papers, which range from theoretical discussion to classroom practice, are not intended to be prescriptive, nor do they try to provide conclusive arguments. Rather they invite the reader to explore ideas, to consider the practical implications of certain theoretical developments, and to examine his own assumptions more closely.

This volume bridges the gap between the theoretical and practical aspects of communicative language teaching, and Professor Widdowson's clear and original treatment of the subject will appeal to both teachers and applied linguists.


ادامه مطلب
[ یکشنبه 3 آذر1387 ] [ 9:11 ] [ عضو هیات علمی ]
  

 

PLZ CLICK HERE

 

[ شنبه 18 آبان1387 ] [ 10:5 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 22 مهر1387 ] [ 16:53 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 22 مهر1387 ] [ 16:50 ] [ عضو هیات علمی ]
مجموعه‌ی بهترین داستان‌های كوتاه طنز نویسندگان آمریكایی مجموعه‌ای از 18 داستان كوتاه فكاهی است كه نام نویسندگانی مانند مارك تواین، ادگار آلن پو، و او هنری نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. این كتالب با فرمت پی‌دی‌اف و 95 صفحه در حدود 700 كیلوبایت حجم دارد .

جهت دانلود اینجا را کلیک کنید .

[ یکشنبه 7 مهر1387 ] [ 19:23 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 4 شهریور1387 ] [ 11:48 ] [ عضو هیات علمی ]
 

http://ielts4u.blogfa.com/

کتب ادبیات انگلیسی

http://www.bibliomania.com/

مجموع آثار شکسبیر

http://shakespeare.mit.edu/works.html

 

[ یکشنبه 16 تیر1387 ] [ 1:0 ] [ عضو هیات علمی ]

کلماتی که مردم به کار می‌برند ، مطالب زیادی در مورد آن‌ ها می‌گویند... اما روشی که آن ‌ها کلمات را در کنار هم قرار می‌‌دهند، حرف‌های بیش ‌تری برای گفتن دارند. دستور زبان یک تأثیر فوری – و همیشگی- روی دوستان، همکاران، و معلمین می‌گذارد. متأسفانه یاد گرفتن قلق ‌های استفاده از زبان انگلیسی همواره پر دردسر بوده ‌است. به همین خاطر چنین دوره‌ای را تدوین نموده‌اند تا شنوندگان آن بتوانند به روشی جالب و  آموزنده، دستور زبان انگلیسی را یاد گرفته و با وضوح و اعتماد به نفس به زبان انگلیسی حرف بزنند و بنویسند.

دانلود با حجم ۱۳.۲ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

[ چهارشنبه 15 خرداد1387 ] [ 20:0 ] [ عضو هیات علمی ]

«اصول و فنون آموزش زبان» نوشته دایان لارسن فریمن و ترجمه دكترمنصور فهیم و مستانه حقانی برای سومین‌بار از سوی انتشارات رهنما به چاپ رسید.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ايبنا)، اين كتاب كه در يازده فصل تدوين شده‌است به روش‌هاي آموزش زبان دوم مي‌پردازد. 

اين روش‌ها عبارتند از؛ روش دستور– ترجمه، روش تدريس مستقيم، روش شنيداري – گفتاري، روش تدريس صامت، روش تلقين‌زدايي، يادگيري جمعي زبان، روش پاسخ فيزيكي كامل، آموزش زبان ارتباطي و در نهايت رويكردهاي محتوا – محور، كار – محور و مشاركتي.

مترجمان در مقدمه آورده‌اند: از اواسط دهه 1990 تاكنون محققان ضمن نقد و بررسي مجدد همه روش‌ها، نيازهاي اجتماعي يادگيرندگان به زبان انگليسي را به عنوان تاثيرگزارترين عامل در انتخاب روش تدريس زبان مي‌دانند. شايد به همين سبب است كه در مباحث پساروشي آموزش زبان، به كارگيري اصول و فنون كليشه‌اي و تجويزي بدون توجه به نيازهاي يادگيرندگان زبان توصيه نمي‌شود، بلكه استفاده از راهكارهاي كلان و خرد را با توجه به مسائل شناختي و فرا‌شناختي توصيه مي‌نمايند. مدرسين با استفاده از اين راهكارها يادگيرندگان زبان را در حل مشكلات خود عملا درگير مي‌نمايند. به بيان ديگر مدرسين مي‌آموزند كه به جاي تدريس زبان انگليسي به زبان‌آموزان، راهكارهاي يادگيري زبان را به آن‌ها بياموزند. به آن‌ها ياد مي‌دهند كه چگونه توانمندي‌هاي خود را در امر يادگيري به كار گيرند.

كتاب حاضر ضمن معرفي اكثر روش‌هاي تدريس و تشريح اصول و فنون مورد استفاده هر روش، آن‌ها را به دقت بررسي كرده‌است. مطالعه اين كتاب به مدرسين كمك مي‌كند تا از طرح و تشريح و به كارگيري اصول و فنوني كه با نيازهاي واقعي ياد‌‌گيرندگان همسويي ندارد دوري جويند. 

فریمن در مورد انتخاب عنوان «اصول و فنون آموزش زبان» براي این كتاب در مقدمه آورده‌است: منظور از «اصول»، افكار و طرز تلقي ما از تدريس زبان است و مراد از «فنون»، اعمال و عملكردهايي است كه ما را به اهدافمان نزديك مي‌كند. وی اعتقاد دارد لازمه پیشبرد اهداف زبان‌آموزي، ايجاد انسجامي منطقي بين اصول و فنون يادگيري زبان است. 

انتشارات رهنما «اصول و فنون آموزش زبان» را در 186 صفحه، شمارگان 5000 نسخه، قطع وزيري و بهاي 20000 ريال در اختيار علاقه‌مندان قرار داده‌است.

 

[ سه شنبه 10 اردیبهشت1387 ] [ 17:3 ] [ عضو هیات علمی ]
[ پنجشنبه 8 فروردین1387 ] [ 11:55 ] [ عضو هیات علمی ]
[ سه شنبه 2 بهمن1386 ] [ 12:20 ] [ عضو هیات علمی ]

I have been learning languages for over 40 years and during that time I have developed very specific methods for successful language learning. In my book you will find the story of how I came to speak 9 languages and how I have gradually developed my own system for language learning. Along the way you will see how speaking many languages has brought me personal success and enjoyment.

Read it free online
Every last word
FREE

[ پنجشنبه 13 دی1386 ] [ 16:24 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 16 مهر1386 ] [ 14:36 ] [ عضو هیات علمی ]

Below is a list of free downloadable Applied Linguistics books. You can browse the contents tables, download the PDF format files, and even print out chapters of interest!

NEW
An Applied Linguistic Approach To Discourse Analysis by Professor Henry Widdowson
On the occasion of Professor Henry Widdowson's 70th birthday, we are offering this unpublished Ph.D. thesis free to download, making this classic linguistic text accessible to a wider audience for the first time.

Conditions for Second Language Learning by Professor Bernard Spolsky

Explorations in Applied Linguistics by Professor Henry Widdowson

Explorations in Applied Linguistics 2 by Professor Henry Widdowson

Learning Purpose and Language Use by Professor Henry Widdowson

Second Language Pedagogy by Dr N S Prabhu

[ دوشنبه 16 مهر1386 ] [ 14:23 ] [ عضو هیات علمی ]

  

A six-level course which combines a carefully-controlled grammatical syllabus with functional dialogues to produce practical, natural-sounding Englishدانلود كتاب

[ سه شنبه 23 مرداد1386 ] [ 20:16 ] [ عضو هیات علمی ]
[ سه شنبه 23 مرداد1386 ] [ 20:11 ] [ عضو هیات علمی ]
[ پنجشنبه 24 خرداد1386 ] [ 11:21 ] [ عضو هیات علمی ]
[ شنبه 1 اردیبهشت1386 ] [ 16:33 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 23 بهمن1385 ] [ 16:15 ] [ عضو هیات علمی ]
[ دوشنبه 16 بهمن1385 ] [ 20:10 ] [ عضو هیات علمی ]
[ یکشنبه 3 دی1385 ] [ 14:30 ] [ عضو هیات علمی ]
[ جمعه 24 آذر1385 ] [ 17:39 ] [ عضو هیات علمی ]
[ یکشنبه 2 مهر1385 ] [ 10:40 ] [ عضو هیات علمی ]
[ جمعه 19 خرداد1385 ] [ 11:21 ] [ عضو هیات علمی ]
[ چهارشنبه 2 فروردین1385 ] [ 19:9 ] [ عضو هیات علمی ]
[ سه شنبه 27 دی1384 ] [ 10:50 ] [ عضو هیات علمی ]

اخبار هفته

The Happy Prince

شاهزادة خوشحال نويسنده: اسكار وايلد زبان: انگلیسی

Search Engine Positioning

ثبت سایت درموتورهای جستجو

The Complete Pop-Up Toolbox

جعبه ابزار کامل

Web Design Magic

 طراحی وب زبان: انگلیسی

eBiz Bodyguaed

در مورد حفاظت اطلاعات تجاري در اينترنت نويسنده: جف مك كال زبان: انگلیسی

Network Design

طراحی شبکه زبان: انگلیسی

How to Start a Home-based Office Support Business

چگونه يك كار تجاري خانگي را آغاز كنيم نويسنده: جودي ورفلد زبان: انگلیسی

Become A Global Home business Pro

نويسنده: اس كومال زبان: انگلیسی

The Absolute Beginner's Guide To Starting A Web Site

راهنمای کامل راه اندازی یک وب سایت برای مبتدیان نویسنده: ميلانا نايتسكايا زبان: انگلیسی

Seven Secret To Unlimited Traffic

 رازایجاد 7ترافیک نامحدود به سایت زبان: انگلیسی

Amazing Marketing Tactics

شيوه هاي جالب بازاريابي زبان: انگلیسی

E−cookbooks Barbecue Recipe Sampler

دستور آشپزی کباب بریانی زبان: انگلیسی

Digital Web

مجموعه مقالات بازاريابي زبان: انگلیسی

Masters of E-marketing

اساتيد بازاريابي الكترونيك زبان: انگلیسی

Nutrition, Medicine of the Future

تغذیه داروی آینده نویسنده: پيترشفرد زبان: انگلیسی

301 Link Building Sterategies

301 استراتژي ساخت لينك نويسنده: رابين نابلز زبان: انگلیسی

The Global Chalange of HIV & AIDS

آمار ايدز در سال 2003 زبان: انگلیسی

Masters of E-marketing

اساتيد بازاريابي الكترونيك زبان: انگلیسی

Beauty and Weight Loss Tips

نکات زيبایی و کاهش وزن زبان: انگليسی

Health Recipes

نكاتي در مورد سلامتي زبان: انگلیسی

The History of Psychoanalytic Movement

تاريخ تحول روانكاوي نويسنده: زيگموند فرويد زبان: انگلیسی

The Five Minute Facelift

از بین بردن چین وچروک صورت در 5 دقیقه! زبان: انگلیسی

The Success Networks Collections

مجموعه شبكه هاي موفقيت گرد آورنده: ميشل انگير زبان: انگلیسی

The Varieties of Religious Experience

جنبه هاي گوناگون تجربه ديني نويسنده: ويليام جيمز زبان: انگلیسی

Psychology As the Behaviorist Views it

چگونه برای هميشه سيگار را ترک كنيم! زبان: انگلیسی

The Art and Science of Creativity

هنر و علم خلاقيت زبان: انگلیسی

Noggin

كتاب داستاني براي كودكان با طرحهايي زيبا زبان: انگلیسی

Keeping Kids Busy

سرگرم كردن بچه ها زبان: انگلیسی

A Theory of Human Motivation

نظریه انگیزش انسانی نویسنده: آ. ماسلو زبان: انگلیسی

"General Intelligence, "Objectively Determined And Measured

آگاهی عمومی نویسنده: سی اسپیرمن زبان: انگلیسی

Embracing Mother Earth

زمین درآغوش مادر زبان: انگلیسی

Psychology As the Behaviorist Views it

روانشنای از منظر رفتارگرایان نویسنده: جان واتسون زبان: انگلیسی

Two Boys And A Fortune

دو پسر و یک طالع نویسنده: ماتئووایت زبان: انگلیسی

At the Foot of the Rainbow

در پیشگاه رنگین کمان نویسنده: جن استراتون پرتر زبان: انگلیسی

[ پنجشنبه 22 دی1384 ] [ 0:50 ] [ عضو هیات علمی ]
There are 17,000 free books in the Project Gutenberg Online Book Catalog

Authors: A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  other 

Titles: A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  other 

[ یکشنبه 20 آذر1384 ] [ 16:25 ] [ عضو هیات علمی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

راهنمایی در باره آموزش و یادگیری زبان انگليسي و ديگر زبانهاي زنده جهان / کمک به علاقه مندان دانشجويان و اساتيد این رشته در بهر ه گيري از سايتها و منابع مفید و روزآمد اینترنتی / ايجاد بانك جامعی از لينكها و سايتهاي اينترنتي و پاسخ به سوالات علاقه مندان به زبانهای خارجی / ايجاد محفلي علمي براي تبادل نظر و همفكري ميان متخصصين و صاحب نظران امر آموزش زبان در ایران و جهان


لطفا برای استفاده بهینه از مطالب وبلاگ ابتدا به یکی از بخشهای زیر (آرشیو مطالب و یا موضوعات ) مراجعه نمایید .
موضوعات وب
امکانات وب